“Építészeti, művészeti és néprajzi emlékek felfedezésére hívjuk utasainkat a május 1-i ünnepen. Somogyország fővárosának, Kaposvár építészeti emlékeivel ismerkedünk meg, elmegyünk a hazai szecessziós törekvések egyik jelentős képviselőjének villájába, majd a nap másik felében a zselici néprajz jellegzetességeit fedezhetjük fel. Végül egy sétát is tehetünk a „magyar tenger” partján. Töltsük együtt ezt a szép tavaszi napot, ami lehet egy szép anyák napi ajándék is!”
“Reggeli indulásunkat követően egyenesen Somogy megye székhelyére, Kaposvárra utazunk. A Somogyi-dombság területén, és a Zselic lankái között fekvő várost a Kapos folyó szeli keresztül. A város hét dombra épült, az ókori Rómához hasonlóan. Közös városnéző sétánk során érintjük a város jellegzetes épületeit. A Kossuth tér 2017-ben Európa legszebb főtérnek járó különdíjat nyerte el az Európai Virágos Városok és Falvak Versenyén. A Dorottya üzletház a 20. század elején épült bécsi szecessziós stílusban. Az első neve Turul Szálló volt, erre utal a sarkon lévő bejárat fölött elhelyezett turulmadár is. Mai nevét Csokonai Vitéz Mihály „Dorottya, vagyis a dámák diadalma a Fársángon” című vígeposza nyomán kapta, melynek cselekménye itt játszódik. A belváros egyik legimpozánsabb épülete a 19. század végén felszentelt neoromán Nagyboldogasszony Székesegyház. Előtte áll a város egyik legrégebbi szobra (1742-ből), mely Nepomuki Szent Jánost jeleníti meg. Itt található az egykori Erzsébet Szálló épülete is, Zsolnay cserepekkel díszített díszes saroktornyával. A város másik jellegzetes épülete a szecessziós stílusú Csiky Gergely Színház, a magyar színházi élet egyik jelentős színhelye.
A városnézést követően kirándulást teszünk a város déli határában lévő Róma hegyre. Az itt található Róma Villában lakott a város neves szülötte, Rippl-Rónai József, akit a szecessziós és posztimpresszionista törekvések legjobb magyarországi képviselőjeként tartanak számon. Kialakított egy sajátos stílust, amit „kukoricásnak” nevezett el. A villa szobái a művész saját bútoraival és nyolcvan képével kerültek berendezésre, hűen tükrözve az eredeti állapotokat.
Kora délután tovább utazunk Szennába, ahol Szennai Szabadtéri Néprajzi Gyűjtemény, található. Kaposvártól 10 km-re délre, a Zselic északi peremén. A dél-dunántúli népi építészet legszebb épen maradt talpasházaiból szállítottak ide néhányat és állították össze hozzáértő mesterek segítségével. Láthatunk itt lakóházat a hozzájuk tartozó pajtákkal együtt, faboronás pincét, bognárműhelyt és pálinkafőzőt is. A skanzen része egy 18. század végi népi barokk stílusú, ma műemléki védettség alatt álló református templom jellegzetes festett kazettás mennyezetével. A skanzenben sokszor rendeznek kenyérsütést, tánctanulást, falunapokat, művészeti akciókat. Idegenvezetőnkkel közös sétát teszünk a Falumúzeumban, majd egyénileg is lesz lehetőség megtekinteni a gyűjteményt.
Késő délután indulunk vissza, de útközben még megállunk kb. egy órára a „magyar tenger” – a Balaton partján, ahol jó idő esetén még gyönyörködhetünk a lenyugvó nap sugaraiban.
Az esti órákban érkezünk vissza kiindulási pontunkra."
“Megjegyzés: a programok megvalósulásának sorrendje a helyi viszonyok függvényében változhat."