A csupán 380 főt számláló Hollókő a mai napig hűen őrzi hagyományait generációkon keresztül. A hagyományőrzésbe beletartoznak ünnepeik, egyedi kézművességük, népviseletük, meghatározó gasztronómiájuk. A palóc ízek felejthetetlen élményt rejtenek magukban, egy helyi sztrapacska, palóc leves, kemencében sült kenyérlángos, házi rétes vagy akár a népszerű tejes pite elfogyasztása kihagyhatatlan program ottjártunkkor. A kicsiny falucska 1987 óta UNESCO Világörökségi helyszín. A Budapesttől alig egy órányi autóútra fekvő falu fehérre meszelt, tornácos, jellegzetes kontyolt parasztházaival várja az ide látogatókat. A falu határában nagy, fekete holló alakja üdvözöl bennünket, majd népviseletbe öltözött asszonyok fogadják csoportunkat előzetes igény szerint helyi pálinkával, túrós lepénnyel kínálva.
A húsvéti forgatagban elvegyülve kedvünkre választhatunk a színes programok közül, néptáncegyüttesek, népzenészek előadásaiból, beülhetünk egy helyi étterembe. Válogathatunk a szebbnél szebb kézműves termékekből, beszerezve a szükséges, gazdagon díszített hímes tojásokat.
Utazásunk során Hollókő várának képe már messziről felsejlik, felkeresése a mi programunkból sem maradhat ki. Megismerkedünk a felújított vár legendájával is, melyről Hollókő a nevét kapta. A toronyból letekintve mesés látvány tárul szemünk elé.
Hollókőt elhagyva Szirákra utazunk, hogy meglátogassuk a barokk stílusban épült impozáns Teleki-Degenfeld kastélyt. Az épület a mai napig megőrizte 18. századi eleganciáját, a barokk kor stílusjegyeit. Jelenleg négycsillagos szállodaként üzemel, törekedve a korhű berendezések használatára. A kastélylátogatásunk során megismerkedünk a Teleki család történetével, hogyan került tulajdonukba a kastély, milyen kalandos életet élt Teleki László a magyar szabadságharc meghatározó alakja. Sziráki látogatásunkat követően hazaindulunk Budapestre."